Select Page

5 vecí, ktoré si nevedel o brade

Brada je vec zaujímavá z mnohých pohľadov. Niektorými milovaná inými zatracovaná, no dostatočne fascinujúca na to, aby ju napríklad skúmali vedci. Týchto 5 vecí ste pravdepodobne o brade ešte nevedeli.

Vedci tvrdia, že brady sú sexy

Podľa Darwina a niektorých ďalších vedcov má existencia brady u mužov čo dočinenia so sexuálnou selekciou. Z historického hľadiska boli muži s bradou vnímaní ženami ako viac atraktívni. Nuž, vedecké tvrdenia nemožno spochybňovať, ale sto žien sto chutí. Niektoré by sa voči tomuto tvrdeniu rázne ohradili, iné by zas nadšene súhlasili. Voľba je iba na vás.

Movember je fail

November, teraz už pomaly medzi bradáčmi známejší ako movember je so strategického hľadiska úplne zle naplánovaný. Ak toto obdobie neholenia chcete využiť a naštartovať pestovanie brady, je tu smutná správa. Brada je tak trochu sezónnou záležitosťou. Po lopate povedané, v niektorých mesiacoch sa jej darí viac a v iných zas menej. November patrí práve k tým neúrodným mesiacom. Údajne by sa bradám malo najlepšie dariť niekedy v marci.

Starí Egypťania boli priekopníci v bradovom umení

Egypťania zbožňovali zdobenie brady a vytvárali na nej všemožné kreácie. Vymysleli takmer čokoľvek od farbenia, až po zdobenie zlatou niťou. Boli dokonca bradovými fanatikmi až natoľko, že si vyrábali umelé brady známe pod názvom „postiches“. Tieto módne doplnky boli až tak obľúbené, že ich nosili nie len králi, ale dokonca aj kráľovné. My síce brady už takto nezdobíme, starať sa o tú svoju ale môžeš aj inak.

Brada zakázaná zákonom, proaktívny Alexander Veľký

Bizarné? Alexandrovo počínanie svoju logiku nepochybne malo. Razil totiž teóriu, že brady jeho vojakov môžu byť v boji z blízka zneužité protivníkom. Ťažko povedať či sa obával, že jeho vojaci budú za bradu popoťahovaní alebo mal inú predstavu o tom,  ako môže byť brada zneužitá proti nim. Každopádne však zaviedol módu „na hladko“. Neskončil u svojho vojska a nakoniec bradu zakázal aj zákonom.

Ak si nikdy neoholíte bradu, bude dlhšia než vy

Pokiaľ by ste si nikdy v živote neoholili bradu, dosiahla by v priemere dĺžku približne 8 m. Teda aspoň tak to tvrdia výpočty. Do teraz sa však asi na svete nenašiel nikto, kto by to vyskúšal. Práve preto najdlhšia brada na svete meria „len“ 2,38 m a jej majiteľom je chlapík menom Sarwan Singh.

Dozvedel si sa niečo nové? Vieš o nejakom inom zaujímavom fakte o brade? Napíš nám do komentárov.

About The Author

BradistaJr.

Niekedy mám chuť všetko hodiť za hlavu a stať sa miliardárom.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Tento blog je najmä pre vás. Či už hľadáte inšpiráciu na outfit, nejaké tie novinky zo sveta brady alebo chcete zistiť ako sa vlastne jednotlivé produkty používajú. Nájdete si tu určite to svoje. Príjemné čítanie :)

Ak chceš zabiť bradu

Kategórie

Luxusné obleky na mieru

Nerastie ti?

Prihláste sa na odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Píšeme sem tak 2-3 krát týždenne a do mailu Vám príde utešený sumár. Možno aj nejaká tá promo ponuka na darčekové balenie či olej.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek! Medajlu a na hrad s Vami.