Select Page

IDEÁLNA LÍNIA BRADY NA LÍCACH

Nechať bradu rásť tak ako ju príroda stvorila nemusí byť niekedy to pravé orechové. Brada môže dostať šmrnc práve vďaka správne nastavenej línii na lícach, no odhadnúť ju nie je vždy jednoduché. Využi naše typy a nájdi čo ti najlepšie sedí..

Línia brady na lícach je ďalšou nebezpečnou zónou, kde sa môže celkový vzhľad brady pokaziť tak ako pri línii brady na krku. Čo je ale príčinou zlej línie brady na lícach? Zvyčajne je na vine nedostatok informácií alebo klasické odpozeranie zlého príkladu na niekom inom. Keď si nechávaš narásť bradu, vyjadruješ tým seba. Tvoja brada je prirodzenou expresiou toho, kto si. Jej tvar, hustota ochlpenia, farba, textúra ako aj ďalšie charakteristiky ťa robia unikátnym. Pri určovaní línie brady na lícach je potrebné sa rozhodovať tak, aby si dosiahol unikátnosť, ale aj určitú estetickosť.

ČO JE TAKÉ ŤAŽKÉ NA SPRÁVNEJ LÍNII BRADY NA LÍCACH?

Prekonať obavy je často práve tou najťažšou vecou pri určovaní línie brady na lícach. Koľko mužov si videl zastrihávať si prednú líniu vlasov na vrchu hlavy, pretože je príliš vpredu? Nikoho. Každý si ponechá líniu vlasov nad čelom rásť tak, ako prirodzene rastie. Čiže ak línia vlasov nad čelom nerastie príliš vpredu, nemalo by to isté platiť aj pre bradu, ktorá prirodzene rastie na lícach príliš vysoko? Veľmi často sa brada na tomto mieste zastriháva príliš nízko, najmä kvôli nedostatku sebavedomia nechať si vyrásť bradu poriadne.

PRIRODZENÝ VZHĽAD BRADY NA LÍCACH

Prirodzený vzhľad brady na lícach dodáva brade jemnejší, naturálnejší vzhľad. Nehodí sa ale každému bradáčovi.

Výhody:
– hlbšie zvýraznenie jedinečného tvaru tvojej brady
– jemneší vzhľad než ostro definovaná línia brady na lícach
– zvýšené sebavedomie, ktoré prichádza s nadivoko rastúcou bradou
– nepotrebuje žiadne tvarovacie schopnosti majiteľa
– nepotrebuje žiadnu starostlivosť

Nevýhody:
– niektoré odstávajúce „chlpy“ môžu byť iritujúce, a tak budeš donútený sa o bradu predsalen trochu postarať
– možno budeš potrebovať trochu viac odvahy než si si myslel

DEFINOVANÁ LÍNIA BRADY NA LÍCACH

Ak prirodzený vzhľad brady nie je to pravé pre teba, teraz sa dozvieš ako správne definovať líniu brady na lícach. Takto definovaná brada bude mať striktnejší, ráznejší vzhľad.

Výhody:
– vytvorenie presného, rázneho vzhľadu brady
– presné definovanie tvaru, pričom sa nestráca unikátnosť brady
– potrebné udržiavať trochu

Nevýhody:
– dokašleš si tvar brady, ak je línia definovaná zle
– potreba skúsiť viackrát, kým trafíš tú správnu líniu
Ako správne definovať líniu brady na lícach

Každá brada je unikát, preto môže byť potrebné nasledujúce kroky trochu upraviť podľa tvojich individuálnych potrieb.

KROK 1: CHCE TO TROCHU DIVOČINY

Predtým ako definuješ líniu brady na lícach musíš vedieť, čo vlastne máš a pokiaľ to siaha. Nechaj bradu na tomto mieste vyrásť nadivoko: žiadne pristrihávanie, žiadne podvádzanie. Dopraj brade dostatok času vyrásť, aby si videl, ako ju vôbec môžeš tvarovať. Keď už brada dostatočne vyrastie a páči sa ti tak, ako je, nechaj si ju. Pokiaľ ale nie si spokojný, postupuj k ďalšiemu kroku.

KROK 2: BUĎ VIZIONÁR

Celé si to dobre predstav a premysli. Urči bod A pred bokombradami, kde začína prirodzená línia líca. Urči bod B tam, kde sa línia líca stretáva s fúzami. Pokiaľ sa línia líca stratí ešte pred fúzami, urči bod B na mieste ešte pred stratením tejto línie. Predstav si priamu čiaru spájajúcu bod A a B. Ideálne by bolo mať túto čiaru čo najvyššie, pričom brada bude vypĺňať všetok priestor pod ňou. Pokiaľ ale brada celý priestor nevypĺňa, pochopiteľne zníž túto čiaru. Na určenie hranice čiary ti pomôžu žiletky z našej ponuky.

KROK 3: ZAOBLENIE

Zaobli miesto od bokombrád po navrhutú čiaru. Alebo poexperimentuj a choď do ostrých hrán. V oboch prípadoch opatrne zastrihni brady nad touto líniou. Použi nožnice alebo zastrihávač brady. Dávaj pozor, aby si sa nepomýlil a nestrihol mimo, čo by mohlo znamenať veľké straty z tvojej brady.

Tieto kroky aplikuj na obe líca, pričom maj na pamäti, že ideálom je ich mať rovnaké. Po prvej úprave línie brady na lícach počkaj pár dní, aby si sa potom rozhodol, či sa ti tento vzhľad pozdáva alebo nie. Ak máš pocit, že ju ešte treba upraviť, čiň sa. Dávaj ale pozor, aby si z brady neubral príliš veľa. Ak sa ti ale pošťastí, opakuj celý proces od začiatku tj. nechaj bradu opäť prirodzene dorásť.

Čo ak mi brada na lícach rastie nízko?
Tieto kroky môžeš aplikovať aj v takomto prípade, pričom sa snaž o maximálnu výšku línie brady. Alebo kašli na to a nechaj to prirodzene rásť.

Mala by ísť línia brady na lícach paralelne s líniou na krku?
Nie je podmienkou, aby tieto línie boli paralelné. Dobrý vzhľad brady môžeš dosiahnuť aj bez toho. Pre každú líniu vyber samostatne taký uhol, aký sa jej najviac hodí.

Zdroj: beards.org

About The Author

Bradista

Príroda to zariadila tak, že nemám bradu. Tak o nej aspoň píšem. (Mám bradu, ale nemám na nej huňatý porast. Som žena. Teda poslednýkrát, keď som to kontrolovala, som ňou bola.)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Tento blog je najmä pre vás. Či už hľadáte inšpiráciu na outfit, nejaké tie novinky zo sveta brady alebo chcete zistiť ako sa vlastne jednotlivé produkty používajú. Nájdete si tu určite to svoje. Príjemné čítanie :)

Ak chceš zabiť bradu

Kategórie

Luxusné obleky na mieru

Nerastie ti?

Prihláste sa na odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Píšeme sem tak 2-3 krát týždenne a do mailu Vám príde utešený sumár. Možno aj nejaká tá promo ponuka na darčekové balenie či olej.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek! Medajlu a na hrad s Vami.