Select Page

Typy brád v rôznych kultúrach a subkultúrach

Každá kultúra či subkultúra nesie svoje špecifické znaky a brada nie je výnimka. Tak sa poďme pozrieť aké brady sú v kurze po celom svete. Krátka, dlhá, úzka, široká, či strapatá… spôsobov je mnoho stačí si len vybrať.

Čínska brada

Táto brada je charakteristická svojim úzkym a dlhým zjavom, pričom na spodku je vždy užšia ako na vrchu. Jej dôležitou časťou sú aj fúzy, ktoré ju obrastajú. Miestami môže pripomínať aj čínske rezance vyrastajúce z tváre.

Írska brada

Íri sú na svoje bujné brady veľmi pyšní, aj po vzore známeho írskeho škriatka. Brada im zakrýva väčšinu tváre a radi k nej nosia aj dlhšie vlasy.

Severská brada

Chlapi zo severu tiež radi disponujú  bohatou a dlhšou bradou. O ako svedomite pestovanú ozdobu sa jedná závisí od toho, s ako veľmi drsným Vikingom máte práve dočinenia.

Francúzska brada

V tomto prípade sa jedná skôr o briadku, ako sa jej aj niekedy zvykne hovoriť. Táto minimalistická brada sa stala obľúbenou v rôznych variáciách koncom 19. storočia. Pointa spočíva v tom, že ochlpenie zakrýva len oblasť brady a môže tvoriť aj súvislí celok s fúzmi.

Harley brada

Keď sa povie „Harleyák“ , všetci si predstavia mocného chlapa v koženej bunde na poriadnej motorke. Nesmie mu chýbať ani veľká, dlhá a strapatá brada. K obľúbeným doplnkom tejto skupiny milovníkov motoriek patria a dlhé vlasy a najnovšie na základe obrázku zrejme aj čivava . Či už je dotyčný naozaj oficiálnym Harleyákom, alebo nie, každopádne sa to dá celé považovať za módny a životný štýl.

Grécka brada

Starí Gréci nie len, že radi nosili plné a upravené brady, ale si ich radi aj natáčali a to platilo tiež o vlasoch. Nevedno, nakoľko je kulmovanie brady populárne dnes, no rozhodne pokiaľ uvidíte niekoho s podobným zjavom, jedná sa o grécky styling.

Indická brada

Indovia sú tiež známi svojimi dlhými bradami a tvarovanými fúzmi. Vo všeobecnosti platí, že čím dlhšie tým lepšie. Brada by sa u nich dala možno využiť aj ako turban.

Židovská brada

Tento druh brady je tiež známi svojimi niekoľkými variantmi. Brada by mala byť hustá, niekedy je tvarovaná do špica a obľúbeným doplnkom k nej sú aj roličky za ušami.

Možno vás niečo z toho inšpirovalo a možno si tvoríte vlastný štýl. Tak či onak, smelo do toho!

About The Author

BradistaJr.

Niekedy mám chuť všetko hodiť za hlavu a stať sa miliardárom.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vitajte

Tento blog je najmä pre vás. Či už hľadáte inšpiráciu na outfit, nejaké tie novinky zo sveta brady alebo chcete zistiť ako sa vlastne jednotlivé produkty používajú. Nájdete si tu určite to svoje. Príjemné čítanie :)

Ak chceš zabiť bradu

Kategórie

Luxusné obleky na mieru

Nerastie ti?

Prihláste sa na odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Píšeme sem tak 2-3 krát týždenne a do mailu Vám príde utešený sumár. Možno aj nejaká tá promo ponuka na darčekové balenie či olej.

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek! Medajlu a na hrad s Vami.